Březen 2013

Everything for the one I love 11

20. března 2013 v 19:18 | Autor: Michelle, pridala Caroline |  Everything for the one I love (by Michelle)
Téma: The Vampire Diaries
Pár: Damon/Elena
Zařazení do děje: Příběh začíná velmi známou, oblíbenou a srdceryvnou scénou, kdy Damon Eleně vyznává lásku a následovně jí maže paměť. Později se setkává s Rose a rozhodne se, že vypnout na chvíli své city nebude vůbec špatný nápad. Jak to vlastně dopadne? (Z pohledu Damona!)
Vystoupil jsem ze sprchy a díky svému perfektnímu sluchu zaznamenal převelice důležitý rozhovor v přízemí.
Komentář autora: A je tu další dílek ;). Moc se těším na vašich krásných 10 a víc komentářů xD. A vy se zase můžete těšit na zítřejší kapitolu :-* :)
"Jistě, je neuvěřitelně obtížné zavolat mi pak ještě jednou, že?"
"Nechtěla jsem tě rozrušovat! Jeden z vás už to věděl, neměla jsem potřebu…"
"Tak ty jsi neměla potřebu? Chodíš se mnou nebo s mým bratrem?!"
"Stefane, myslela jsem to jinak! A navíc, volala jsem tobě, to, že to vzal Damon, není moje vina!"
"A moje snad ano?! Prosil jsem tě, abys to vykládala Damonovi?"
"Samozřejmě, že ne! To bys totiž nikdy neudělal! Nikdy bys mu v ničem neustoupil!"
Tak tohle začíná být zajímavé… Kéž bych tak mohl vidět ten Stefanův zrazený a bolestivý výraz poraněného kuřete. Ale co naplat… Když bych se tam objevil, bude s přednáškou konec.
"Ahá! Tak odtud vítr vane," odfrkl si Stefan, "nepomotal ti to včera v té hlavince trochu?"
"No, dovol! Nejsem tak snadno zmanipulovatelná!"
Stefanův hlas se moment od momentu zvyšoval: "Kolikrát jste spolu ještě byli sami, aniž bych o tom věděl?"
"Takže mě teď vyslýcháš, jo? Víš, co si můžeš…" nechala větu nedokončenou a vzápětí se domem ozvěnou neslo prásknutí domovních dveří.
Bratříčku, bratříčku, 1:0.
Ležérním krokem jsem sešel do přízemí a provokativně se usadil na pohovku, zatímco Stefan nabubřele pochodoval před krbem. Přehodil jsem nohu přes nohu, pohodlně se opřel a s pobaveným šklebem pozoroval Stefanovu stisknutou čelist.
"Nebyla to Elena?" zeptal jsem se nevinně. "Chtěl jsem ji aspoň popřát dobré ráno, ale evidentně už odešla," podrbal jsem se ve vlhkých vlasech.
"Drž hubu," mrskl po mně zlým pohledem.
"Teda ty máš dneska náladu," nakrčil jsem nos a začal se zvedat. "Víš, mně to neublíží, přece jenom znám tě už něco přes jedno století, ale k Eleně by ses tak chovat nemusel."
Plynule jsem došel k hlavnímu vchodu a krátce pohlédl na nabroušeného sourozence. Vyprovázel mě vzteklým pohledem a zjevně měl nemalou práci s udržováním sebe sama na místě.
"No, někdo se k ní hezky chovat musí," broukl jsem, a když se ke mně vrhl, přibouchl jsem mu dveře před nosem a pro člověka neuvěřitelnou upíří rychlostí zmizel v blízkém lesíku. A nebyl bych to já, kdybych si to nenamířil rovnou k Eleně domů.
Bez jakéhokoliv zadýchání jsem se opřel o sloupek na verandě Gilbertů a čekal, až Elena přijede ze své ranní vyjížďky. Zaostřil jsem oči na silnici a nechal své myšlenky rozprchnout se do všech koutů mé psychopatické mysli.
K Rose. K Eleně. K tomu, jak napravím to, co jsem pokazil. K tomu, jestli ji zvládnu přesvědčit, že jsem jiný, než při našem prvním setkání, že je ve mně skutečně něco, co Stefan nemá a nikdy mít nebude.
A pak se její auto objevilo na konci cesty a blížilo se. Odrazil jsem se od sloupu a vyšel jí naproti. Vystoupila z auta a otráveně po mně hodila nespokojeným pohledem a zakroutila hlavou.
"Eleno, dobré ráno," usmál jsem se andělsky.
"Damone," kývla na pozdrav a s protočením panenek se mě optala, co potřebuji.
Pokrčil jsem rameny a doprovodil ji ke dveřím. "Zaslechl jsem, že se hádáte. Chtěl jsem vědět, jestli jsi v pořádku."
"Zrovna ty se staráš?" ušklíbla se a pokusila se kolem mě projít a neumožnit mi vstoupit do domu. Vecpal jsem se za ní a otočil ji k sobě.
"Víš, že se starám. Víš to moc dobře. Včera jsem udělal chybu, vím to. To, že si za tebou vesele nakráčel Elijah, mě rozhodilo. Rose to nevadilo. Ale byla to chyba, uznávám to."
"Proč mi to vlastně říkáš?" pozvedla obočí a vytrhla mi svou paži.
"Nejspíš proto, že nejsem tak bezcitný, zlý a egoistický," navrhl jsem a sám jsem se vyprovodil ze dveří.
"Damone?"
Tázavě jsem se na ni otočil a vyčkával, co mi chce říct.
"Když by ses snažil, třeba bych tomu i uvěřila."
Přikývl jsem a odešel do baru. Tentokrát ne hledat nějakou svolnou dívku, ale najít trochu klidu a přátelskou skleničku na pokec. Ještě štěstí, že přátelských skleniček je vždycky dost…

Everything for the one I love 10

16. března 2013 v 20:21 | Autor: Michelle, pridala Caroline |  Everything for the one I love (by Michelle)
Ahojte, dávno som nič nepridala, pretože nie je času- na fb aspoň cez mobil, ale na blog? Trochu zdĺhavejšie.. tak hádam mi to odpustíte :)

Everything for the one I love 9

10. března 2013 v 19:36 | Autor: Michelle, pridala Caroline |  Everything for the one I love (by Michelle)
Téma: The Vampire Diaries
Pár: Damon/Elena
Zařazení do děje: Příběh začíná velmi známou, oblíbenou a srdceryvnou scénou, kdy Damon Eleně vyznává lásku a následovně jí maže paměť. Později se setkává s Rose a rozhodne se, že vypnout na chvíli své city nebude vůbec špatný nápad. Jak to vlastně dopadne? (Z pohledu Damona!)
Táhle jsem zasténal a zaklonil hlavu dozadu. V ten moment mě vůbec nenapadlo, že bych tím mohl Elenu probudit, ale prostoupila mne vlna jakési šílené emoce a já ji nebyl schopný udržet v sobě.
Komentář autora: Děkuji za komentáře, opravdu mě vaše probuzená snaha těší :).
Takže to ví. Ví, že ji miluju… A žárlí. Na mě a Rose. Může to něco znamenat?
Sklopil jsem pohled a hloubavě pozoroval její křehkou postavu stulenou pod dekou. Pak jsem si ten vše zvracující text přečetl ještě jednou a otočil na další stránku.
Milý deníčku, vůbec nemůžu spát, pořád se vracím k tomu, co mi dnes Damon řekl. Přemýšlím nad tím, jak se k němu mám teď chovat, když vím a ve skutečnosti vědět nemám. Jistě je tu ta možnost, že bych mu mohla říct nebo naznačit, že mi moje vzpomínky zůstaly, ale…
Co kdyby mi tu vzpomínku pak vzal? Nevím proč, ale nechci o ni přijít! To vyznání bylo tak plné skutečné lásky jako nic jiného, co jsem kdy slyšela.
A u toho mi ještě vrtá hlavou Stefan. Vím, že bych je nikdy neměla srovnávat. Ačkoliv jsou bratři, mají mezi sebou víc rozdílů než dva úplně cizí lidé. A přesto přemýšlím nad tím, zda by to stejné pro svého bratra udělal Stefan. Zda by ustoupil člověku, který mu tolik ublížil a který mu zničil celý život. Zda by řekl, že si mě ten druhý zaslouží víc.
Ale Stefan to neudělal, že? Ví, že ke mně něco Damon cítí, je z toho neklidný a snaží se mě ukrýt před jeho vlivem. Ale nikdy, opravdu nikdy by mu v tomhle neustoupil. Bojoval by za mne pravděpodobně, i kdybych si to ani nepřála. Stál by v cestě Damonovi, i kdybych to já nechtěla.
Zaraženě jsem zíral na poslední odstavec a pokoušel se zachytit myšlenku, která mi stále proklouzávala mezi prsy.
Že by si konečně uvědomila, že se svět nedělí na dobro a zlo tak, jak ji to naučil její drahý Stefánek? Že i ti správňáci mají svá temná zákoutí, že můžou být sobečtí, zlí a škodolibí?
Představovala jsem si, jak by to dopadlo, kdybych opustila Stefana. Vysvětlila mu své důvody, řekla mu, že si opravdu nepřeji, aby se mě snažil zastavit, a vpustila bych do svého života Damona. Stefan by to nikdy nedovolil…
Ach, co to se mnou ten Damon jen provedl? Pomátl mě. Ať má Stefan chyby jakékoliv, stejně ho miluju, a ať má Damon klady jakékoliv, stejně spolu nikdy nesmíme být.
A ta představa mě a Damona v posteli by mohla laskavě zmizet!
Pozvedl jsem jedno obočí a slabě se ušklíbl. Položil jsem deník zpět na místo, kde ležel, než jsem si ho vypůjčil, a vydal se k oknu. Tam jsem se naposled otočil, vryl si hluboko do paměti její spící podobiznu a pak skočil do prázdnoty…
Když jsem se konečně v lehce povznesené náladě dostal domů, našel jsem na své posteli několik papírů. Dva z nich byly popsané neznámým písmem a třetí byl velmi zašlý a křehký, navíc v cizím jazyce, typoval jsem to na latinu.
Přečetl jsem si nejprve text v angličtině. Byl to dopis od Rose. Na rozloučenou. Odešla a nechala mi zde návod na to kouzlo, které mi slíbila.
Začalo mi být úzko. Smutně. Osamoceně.
Rose byla má přítelkyně, jedna z mála opravdových, skutečných přátel.A je pryč.
Zažloutlý list jsem uložil do stolu a sesunul jsem se na postel.
Dlouhý den, namáhavý. Pravý čas trochu si odpočinout…

Everything for the one I love 8

8. března 2013 v 13:43 | Autor: Michelle, pridala Caroline |  Everything for the one I love (by Michelle)
Téma: The Vampire Diaries
Pár: Damon/Elena
Zařazení do děje: Příběh začíná velmi známou, oblíbenou a srdceryvnou scénou, kdy Damon Eleně vyznává lásku a následovně jí maže paměť. Později se setkává s Rose a rozhodne se, že vypnout na chvíli své city nebude vůbec špatný nápad. Jak to vlastně dopadne? (Z pohledu Damona!)
Komentář autora: Vzhledem k tomu, že se zatím činíte a opravdu každý den přidáváte požadovaný počet komentářů, takže je tu už teď další díl :)

Everything for the one I love 7

1. března 2013 v 20:53 | Autor: Michelle, pridala Caroline |  Everything for the one I love (by Michelle)
Téma: The Vampire Diaries
Pár: Damon/Elena
Zařazení do děje: Příběh začíná velmi známou, oblíbenou a srdceryvnou scénou, kdy Damon Eleně vyznává lásku a následovně jí maže paměť. Později se setkává s Rose a rozhodne se, že vypnout na chvíli své city nebude vůbec špatný nápad. Jak to vlastně dopadne? (Z pohledu Damona!)
Komentář autora: Chtěli jste napětí, máte ho mít, chtěli jste něco netradičního, máte to mít, chtěli jste další díl, máte ho mít :D Těším se na dalších 10 komentářů ;)
Pozn.: Trochu detailnější popis intimních scény, nelekněte se! Ale myslím, že jsem to nepřehnala... :)